ANASAYFA  > HİZMETLER

İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlığı

İŞKUR Teşvikleri

is basi egitim

İşbaşı Eğitim Programı (İEP),işe alınacak her yeni personel içinmaaşveSGKödeme sorumluluğunu devletin finanse ettiği bir sistemle; her bir personelde aylık en az 23.502,94 TLtutarındaki maliyetten tasarruf edilen bir teşvik türüdür

İşbaşı Eğitim Programı (İEP) ile işverenler, programa katılan kişileri işbaşında görür; meslek becerilerini gözlemleme şansına sahip olurlar. Program süresince işverenlerin herhangi bir maddi yükümlülüğünün olmaması, maliyet avantajını da beraberinde getirmektedir. İşverenler, hiçbir harcama yapmadan nitelikli iş gücü ile çalışma imkânı bulmaktadır.

İEP ile elde edilen tasarruf sonrası personel, yürürlükte olan SGK teşvik kanun türlerinin en az birinden yararlandırılır ve tasarrufun devamlılığı ile bütünleşik bir kazanç sağlanır.

İşbaşı Eğitim Programından Kimler Faydalanabilir?

15 yaşından büyük ve son 1 aydır işsiz kişiler

Son 1 Yıl içerisinde ilgili şirkette çalışmamış kişiler

İşverenin birinci/ikinci derece yakını olmayanlar

 Emekli olmayan herkes İşbaşı Eğitim Programından faydalanabilir

İşbaşı Eğitim Programının Süresi
Personeller günlük en az 5, en fazla 8 saat çalışabilir. Haftada en fazla 6 gün, en fazla 45 saat çalışabilir. Resmî tatillerde çalışamaz, fazla mesai yapamaz.

İşbaşı Eğitim Programı
İşveren Danışmanlığı İçin
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İŞKUR Teşvikleri Tasarruf Tablosu

2023 Tasarruf Tasarruf Tasarruf
Kursiyer Sayısı 50 Kursiyer 100 Kursiyer 250 Kursiyer
Kurs Süresi 3 Ay 3 Ay 3 Ay
Kursiyer Başına
Firma Tasarrufu(TL/Ay)
23.502,94 TL​ 23.502,94 TL​ 23.502,94 TL​
Aylık Toplam Tasarruf 1.175.174 TL​ 2.350.294 TL 5.875.735 TL
3 Aylık Toplam Tasarruf   3.525.522 TL 7.050.882 17.627.205 TL​
Profesyonel Süreç Yönetimi

Rasyotek, firmaları İŞKUR teşviklerinden en verimli şekilde faydalandırırken işverenlere ilave bir iş yükü oluşturmadan, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır. İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlığı kapsamında, operasyonel ve bürokratik süreçlerin tamamını uçtan uca yöneterek fark yaratmaktadır.

Teşviklerden Maksimum Seviyede Yararlanma

Rasyotek, güçlü bilişim altyapısı ve dijital çözümleriyle İŞKUR Teşvik Danışmanlığı hizmetinde firmaların maksimum teşvik gelirine ulaşmasını sağlamaktadır. İşe alım süreçlerinde personel maliyetinde sağlanan tasarruf, bütçeye doğrudan katkı sunmasıyla önemli bir katma değer vadetmektedir.

idalogo

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI (İEP) DİJİTAL ASİSTAN

İEP Dijital Asistan (İDA), güçlü bir bilişim altyapısına ve teknolojik çözümlere sahiptir. İŞKUR teşvik kazançlarını yasalara uygun şekilde web tabanlı uygulama üzerinden takip eden dijital bir servistir. İŞKUR sistemiyle bütünleşik çalışan İEP Dijital Asistan, aynı zamanda profesyonel İŞKUR Teşvik Danışmalığını teknoloji çözümleri ile sunmaktadır. Kullanıcı kaynaklı hataları ortadan kaldırır, İşbaşı Eğitim Programı teşvikinden maksimum seviyede faydalanma sağlar.
idarobot
iep ekran 2

Güçlü bilişim altyapısı ve teknolojik çözümleri ile hizmete sunulan Süper Portal içerisinde yer alan İEP Dijital Asistan (İDA), projenin getirmiş olduğu iş yükünü dijital dönüşüm ile kolaylaştırmakta ve birçok veriyi yöneterek finansal raporlar üretmeye imkân tanımaktadır.

İEP Dijital Asistan (İDA) ile farklı İŞKUR şube evrakları tanımlanabilmekte, bu müdürlüklere bağlı firmaların başvuru ve proje yönetim süreçleri planlanabilmektedir. Programa katılan kişilerin detaylı olarak puantaj bilgileri kayıt altına alınırken bu bilgiler ile proje verimlilik analizi ve anlık finansal raporlama gerçekleştirilebilmektedir.

 

İEP Dijital Asistan (İDA), birçok veriyi kolayca filtreleyebildiği ve raporlayabildiği dinamik rapor araçlarını platform içinde standartlaştırmıştır. Kullanıcıların tek tıkla başvuru süreci oluşturmalarına, hazır halde sunulan formlar aracılığıyla detaylı başvuru formları hazırlamalarına olanak tanır. Planlanan işe alımların teşvik kapsamında gerçekleştirilmesine imkân sağlayan iş akışları geliştirmelerini sağlar. Kullanıcı dostu arayüzü ve modern ekran tasarımları, düzenli bir iş akışı vaat eder. Yönlendirici ve açıklayıcı ekranlar sayesinde kullanıcıların işe alım ve devreye alma işlemleri oldukça kısa sürede gerçekleşmektedir. 

iep ekran