ANASAYFA  > HİZMETLER

RasyoMED

Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi (YBBYS)

rasyomed

Yoğun Bakım Servisleri, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 20/7/2011 tarihli 28000 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan tebliğe istinaden sağlanması gereken standartlara ve çok fazla sayıda protokol, süreç içeren karmaşık yapılara sahiptir.

Bu süreçte ortaya çıkabilen bilgi karmaşası, iletişim problemleri ve hastanelerin teknik yetersizlikleri, yoğun bakım hastalarının yaşamlarını riske atabilen çok ciddi maddi ve manevi kayıplara yol açabilmektedir.

Dijitalleşmenin yaygınlaşması ve teknolojinin kullanım alanlarının sürekli arttığı günümüzde; kritik ve hassas bir süreç takibi için yoğun bakım servislerine hızlı, bütünleşik ve anlık müdahale edilebilir bir takip sistemi getirilmelidir.

Rasyomed hakkında daha detaylı bilgi almak için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rasyomed Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi
Rasyomed Hastane

Yoğun Bakım Servisi Yazılımı

Yazılım ekibimizin %100 Türk sermayesiyle geliştirdiği “Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi (YBBYS)” ile yoğun bakım servisinde bulunan her yatak için ayrı ayrı ekranlardan tüm hasta bilgilerini, anlık sağlık verilerini ve tedavi süreçlerini tek sayfada toplayıp hastane içerisinde bu bilgiyi güncelleme, takip etme, raporlama ve arşivleme konusunda bütünleşik bir hizmet sunmaktayız.

Sürekli iletişimde olması gereken hekim, sorumlu hekim, sorumlu hemşire, hemşire, hastane yönetimi ve diğer yetkili kişilere; gerekli bilgileri iletme, görev oluşturma, rapor alma ve alarm gönderme fonksiyonlarını yazılımımız sağlamaktadır. Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ve Hasta Başı Takip Cihazları ile entegrasyon kapasitesi yüksek bir çözüm üretmektedir.

Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sisteminin Avantajları

RasyoMED YBYYS ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık Bilişim Çözümleri

Rasyobox
Rasyomed yazılım ekibi tarafından geliştirilen Rasyobox, hastane ortamındaki tüm biyomedikal cihazlardan veri toplama ve cihazlar arası veri aktarma işlemleri gerçekleştirmektedir. Verileri toplayarak tek kanalda birleştirmekte, bilgilerin istenilen herhangi bir dijital ortama aktarılmasını sağlamakta, Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri (HBYS) ile bütünleşik bir hizmet sunmaktadır.
Dijital Arşiv
Rasyomed’in dijital arşiv özelliği; sağlık formlarının herhangi bir hastanın hastaneye giriş yaptığı ilk andan itibaren tanı, teşhis ve tedavi süreçlerinin tümünü kapsayacak şekilde; üzerinde QR kod barındıran tek kullanımlık hasta bileklikleri ile hastaya ve sürece ait tüm bilgilerin depolandığı bir sistemdir. İdari formlar noktasında da Rasyomed, biyometrik imza aracılığı ile hastanelerdeki idari süreçlerin çok daha hızlı şekilde yürütülmesine imkân vermektedir.
NST Merkezi Yazılım
Türkiye’de ilk defa Rasyomed ekibi tarafından oluşturulan NST Merkezi Yazılımı, NST cihazlarının entegrasyonunu ve NST verilerinin aktarımını gerçekleştirmektedir. Doğumun hemen öncesinde takip edilen kritik verileri sisteme entegre eden yazılım, veri yorumlama kabiliyeti ve aktif uyarı sistemi ile verilerin ilgili hemşire ve doktora iletilmesini sağlamaktadır.
Yıllık Eğitim Planlaması
Yıl içinde sağlık personeli tarafından alınması gereken 100’den fazla hizmet içi eğitim, Rasyotek Akademi aracılığı ve alanında uzman öğretim üyesi doktorların desteği ile offline eğitimler şekilde sunulmaktadır. Eğitimi alan ve tamamlayan tüm kullanıcılar, eğitimin sonunda online sınava girmektedirler. Raporlama özelliği sayesinde katılımcıların başarı durumları başta olmak üzere tüm süreç, bu sistem sayesinde kolaylıkla takip edilebilmektedir.