2022 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu

2022 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu

2022 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu

Aktif işgücü hizmetleri kapsamında düzenlenmekte olan İşbaşı Eğitim Programı maaş ödemeleri, asgari ücret artışına istinaden aşağıdaki şekilde güncellenmiştir ve 01/01/2022’den itibaren aşağıda yer alan miktarlarda ödeme yapılacaktır. 

 
 
2022 İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu 

İŞ ARAYAN 163,59 TL 
ÖĞRENCİ 122,69 TL 
İŞSİZLİK MAAŞI ALAN 81,80 TL 

Katılımcının iş yerinde haftada 6 ve ayda 26 gün çalışması halinde net asgari ücret tutarı 4.253,34 TL banka hesabına yatırılacaktır. 

Katılımcı adına yatırılan Sağlık Sigortası Primleri kapsamında, SGK mevzuatında bildirilen prim gününün sağlanması halinde bakmakla yükümlü olan yakınları da sağlık hizmetlerinden yararlanabilir. 

İşbaşı Eğitim Programı ödeneği 2021 yılında günlük 108,68 TL, kursiyer öğrenci ise 81,51 TL, işsizlik maaşı alıyorsa 54,34 TL olarak hesaplanmaktaydı. 

İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlığı 

İEP Danışmanlığı ile İŞKUR Teşviklerinden Yararlanabilirsiniz. 

İşbaşı Eğitim Programı Nedir? 

 
İşbaşı Eğitim Programı, işe alınması planlanan personel iş başında değerlendirilirken personele yapılacak maaş ve SGK ödemelerinin İŞKUR tarafından karşılandığı bir teşvik türüdür. 

Program, nitelikli iş gücü konusunda güçlük çeken işverenlere; işe alacakları kişilerin meslek becerilerini gözlemleme, kişiler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma ve işe alım noktasında isabetli bir karar verme fırsatı sunmaktadır. 

 
İşverenler istedikleri vasıftaki katılımcı adaylarını kendileri bulabilecekleri gibi, katılımcı adayı bulma görevini Rasyotek’ten de talep edebilirler. 

 
Program süresince işverenlerin herhangi bir maddi yükümlüğünün olmaması, maliyet anlamında da kendilerine avantaj sağlamaktadır. 

İşbaşı Eğitim Programı Hakkında Genel Bilgiler 
 

2022 İşbaşı Eğitim Programı Süresi Ne Kadardır? 

 • Geleceğin Meslekleri ve Basın iş kolunda düzenlenen mesleklerde 9 ay, 
 • İmalat ve bilişim sektöründe 6 ay, 
 • Diğer sektörlerde 3 aya kadar İşbaşı Eğitim Programları düzenlenmektedir. 

2022 İşbaşı Eğitim Programından Kimler Faydalanabilir? 

 • 15 yaşından büyük ve son 1 aydır işsiz kişiler 
 • Son 3 ay içinde ilgili şirkette çalışmamış kişiler 
 • İşverenin birinci/ikinci derece yakını olmayanlar 
 • Emekli olmayan herkes İEP’ten faydalanabilir. 
 • İşbaşı Eğitim Programına Katılan Personeller 
 • Günlük en az 5, en fazla 8 saat çalışabilir. 
 • Haftada en fazla 6 gün çalışabilir. 
 • Haftada en fazla 45 saat çalışabilir. 
 • Resmî tatillerde çalışamaz. 
 • Fazla mesai yapamaz. 

Programın planlanması, resmen başlatılması, süreç boyunca takibi, programın başarılı olarak sonlandırılması; tüm hukukî ve operasyonel süreçlerin yönetilmesi ciddi bir iş yükü getirmektedir. Rasyotek, işveren için önemli ölçüde tasarruf sağlayan İşbaşı Eğitim Programı hizmetini eksiksiz, hatasız ve iş yüküne sebep olmadan sunmaktadır.  Güçlü bilişim altyapısı ve teknolojik çözümleri ile Süper Portal,İEP Dijital Asistan modülü ile program prosedürlerini kolaylaşırken iş yükünü ortadan kaldırır ve gerekli raporlamaların yapılmasına olanak tanır. İEP Dijital Asistan; yazılımı sadece Rasyotek İnsan Kaynakları Bilişim A.Ş’ye ait olan, hatasız işlem ve kusursuz operasyon süreci sunan bir çözüm ortağıdır. Piyasada teknik yönden ve imkân bakımından en donanımlı alternatif olarak, sürecin her aşamasını kurgulayan bir iş akışına sahiptir. 

Rasyotek olarak iş dünyasının ilk 500’ ü içinde yer alan 150 kuruluş ve 40 farklı holding ile çalışmaktayız. İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, size ihtiyacınız olan tüm desteği sağlamak ve bu önemli tasarruf kaynağından sizi de maksimum oranda faydalandırabilmeyi isteriz. 

Rasyotek

Rasyotek